افزایش ۷ درصدی تولید محصولات پتروشیمی در بهار ۱۴۰۰

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «سیدجلال میرهاشمی» اعلام کرد: با اقدام‌های انجام‌شده و تأمین پایدار خوراک در سال ۱۴۰۰ تولید انواع محصول در مجتمع‌های پتروشیمی افزایش یافته و ضمن تأمین حداکثری بازارهای داخلی، برنامه صادرات نیز محقق شده است.

وی با تأکید بر اینکه صنعت پتروشیمی ایران از صنایع مادر و از مهم‌ترین ارکان توسعه و موتور محرک بخش‌های گوناگون اقتصاد کشور است، گفت: رویکرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی تکمیل زنجیره تولید، ایجاد تنوع در محصولات، تأمین خوراک صنایع داخلی و ارتقای ارزش سبد محصولات تولیدی در این صنعت است.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، رشد و جهش تولید صنعت پتروشیمی ایران هدف‌گذاری شده است، گفت: تمامی شرایط و زیرساخت‌ها برای تحقق جهش تولید در صنعت پتروشیمی ایران فراهم شده است و افزون‌ بر راه‌اندازی و بهره‌برداری طرح‌های جدید، با اقدام‌های انجام‌شده، امسال نیز از ظرفیت‌های خالی تولید بعضی مجتمع‌های موجود استفاده می‌شود.

به گزارش ایرنا، از سال گذشته بهره برداری از طرح های جهش دوم صنعت پتروشیمی آغاز شده و قرار است با تکمیل این طرح ها، ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی به ۱۰۰ میلیون تن در سال برسد.  

مجله اینترنتی مارکافون

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

اردکانیان: شهید عباسپور را با شایسته‌گزینی و خدمت به یاد می‌آوریم

به‌گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» در آئین گرامیداشت شهدای واقعه …